תמ"א 38 תל אביב


תמ"א 38 תל אביב

נושא תמ"א 38 – תכנית המתאר הארצית לחיזוק מבנים כנגד רעידות אדמה זוכה להתעניינות משמעותית בתל אביב. למה תמ"א 38 תל אביב? על כך בכתבה הבאה.

תמ"א 38

תמ"א 38 הינה תכנית המתאר הארצית שמטרתה לחזק מבנים בתחומי מדינת ישראל אשר אינם חזקים דיים להתמודדות עם רעידת אדמה בעוצמה גבוהה. רעידות אדמה צפויות בהחלט לפקוד את ישראל, בשל מיקומה על השבר הסורי אפריקני, הנחשב למועד לפורענות ומעמיד בטווח סיכון את המדינות הממוקמות בסביבתו, כמו ארצנו הקטנטונת. רעידת אדמה עוצמתית עשויה להחריב מבנים רבים במדינת ישראל ולהוביל לאסון בקנה מידה לאומי. תכנית תמ"א 38, אשר תוכננה במגמה למנוע התרחשות מעין זו, פועלת על בסיס של חיזוק יסודות הבניין על ידי קבלנים אשר מקבלים תמורת זאת זכויות בנייה על גגות הבניינים או בקומת העמודים שתחתיו. זאת ועוד, בניין שעובר הליך שיפוץ בהתאם לתמ"א 38 זוכה גם לשיפוץ של חדר המדרגות, לשיפוץ של חדר הזבל, לתוספת מעלית ולתוספת ממ"ד. בפועל, דיירי הבניין אינם נדרשים להוציא אגורה מכיסם, ובמידה ויוותרו על גג הבניין או על קומת העמודים שלו, יקבלו בניין חדש ומשופץ מהיסוד, ללא כל הוצאה כספית מצדם. תמ"א 38 זוכה להתעניינות רבה באזור תל אביב. למעשה, בהשוואה למצב בשאר רחבי הארץ, תמ"א 38 תל אביב היא חוד החנית של יישום תכנית המתאר הארצית.

תמ"א 38 בתל אביב

תכנית המתאר הארצית זוכה להיענות גבוהה יחסית בתל אביב, וזאת בשל ביקושי הנדל"ן הגבוהים בתחומיה. עיריית תל אביב נטלה את היוזמה לידיה ואף הקצתה תקציב מיוחד לעניין, שמטרתו לממן ייעוץ מקצועי של מומחים בתחום שיאשרו את התכניות הרלוונטיות לפרויקט תמ"א 38 תל אביב.

לחצו כאן לצפייה באלבום הפרויקטים של תמ"א 38 של קבוצת שליין

לחצו כאן למלא לבדיקת התאמה של בניינכם לחוק תמ"א 38 + הדמיה חינם