השבחת נכסים עם תמ"א 38


השבחת נכסים עם תמ"א 38

ודאי שמעתם לא מעט בשנים האחרונות על תכנית המתאר החדשה, שנועדה להציע לנו מרחב בטוח ובעיקר עמיד יותר נגד רעידות אדמה. תמ"א 38, פרויקט ייחודי שתופס תאוצה ולוקח חלק בערים שונות בארץ ובעיקר באזור המרכז, מצריך עבודה מול בעלי עסק רבים מאד, כמו קבלנים, עורכי דין, מהנדסים, כלכלנים ועוד. לתכנית ישנם יתרונות רבים ולא רק ביצירת מרחב מתוחזק, יפה וחזק יותר. התכנית יכולה להעלות באופן משמעותי את ערך הדירה והיא מאפשרת לבעליה, במידה והם מוכרים אותה, ליהנות מרווחים יפים.

כמה מילים על תמ"א 38

תמ"א 38, שיצאה לדרך בשנת 2005 ומאז תופסת תאוצה והופכת למבוקשת מאד, נועדה לחזק מבנים ישנים שנבנו לפני שנת 1980 מפני רעידות אדמה. כדי לעודד קבלנים לקחת על עצמם את הפרויקט מבלי שיצטרכו דיירי הבית להוציא אגורה מכיסם, מוצעים להם במסגרת תמ"א 38 תמריצים רבים ובעיקר אפשרות לרווחים גבוהים. במסגרת הפרויקט ניתן להוסיף חדרים לכל דירה, ניתן להוסיף מעלית לבניין, חניה, להוסיף מרחב מוגן וגם לחפות את הקירות החיצוניים ולשפץ את לובי הבניין. מדובר בתכנית מצוינת, הן לדיירי הבניין והן לקבלנים. כל אחד מהצדדים נהנה מיתרונות רבים ובסופו של דבר מרוויח לא מעט.

הזדמנות להעלות את נכס הדירה שלכם

שיפוץ הבניין במסגרת תמ"א 38 יכול להעלות את שווי הנכס בעשרות אחוזים. מכיוון שהנכס עצמו גדל, הוא זוכה לתוספת של ממ"ד, וגם תנאי הבניין כולו משתנים, הערך של הדירה עולה ואפשר למכור אותה בסכום כסף גבוה יותר, מכפי שהיה קודם לכן, לפני השיפוץ. הדירה נמצאת בתוך בניין מטופח ומתוחזק, הן בחלקו הפנימי והן בחלקו החיצוני, והיא אטרקטיבית הרבה יותר. הדבר משפיע גם על הסביבה כולה ויכול להעלות את ערך הדירות באזור, גם אם הן לא לקחו חלק בפרויקט. פני השכונה משתנים והופכים יפים ומושקעים יותר, ובשל כך גם מושכים תושבים רבים, המעוניינים לקנות דירה באזור.

כיצד מבצעים זאת נכון

מכיוון שמדובר בפרויקט לא פשוט, שיכול לקחת לא מעט זמן וגם דורש לא מעט בירוקרטיה, מומלץ לפנות לחברות, המתמחות בכך, ומרכזות תחת קורת גג אחת את כל השירותים הנדרשים לדיירים בניין המעוניינים לקחת בו חלק. חברות אלו מציעות סל שלם של שירותים, העומדים לרשותם של הדיירים ובמקום לפנות לכמה מקורות בו זמנית הם יכולים להיעזר בחברה אחת שמטפלת בכל ענייני התמ"א. אפשרות כזו חוסכת לא מעט זמן וגם שומרת על האינטרסים של הדיירים. החברה עצמה עוזרת בבחירת הקבלן המתאים לביצוע הפרויקט ולאורך כל הדרך אחראית לבדוק את תכניות הבנייה והאם או עד כמה הם עומדים בכל הקריטריונים שנקבעו מראש.