היתרונות הגדולים של תמ"א 38 מעבר לחיזוק הבנין

בשנים האחרונות עלה לתודעה הנושא החשוב של חיזוק בנייני מגורים מפני רעידות אדמה.

מדובר בבניינים אשר נבנו לפני שנת 1980. אם רק היינו יכולים להביא עדים מן העבר הרחוק, היה יותר קל להסביר את חיוניות הדבר.

רעידת האדמה שהתרחשה בשנת 1995, גרמה נזקים למבנים רבים ולכבישים ברחבי העיר אילת, וזאת כתוצאה מרעידה בעוצמה 6 בסולם ריכטר, אשר המוקד שלה היה במרחק של 100 ק"מ דרומית לעיר בתוך ים סוף.

מעטים יודעים שרעידות אדמה החריבו בעבר ערים בישראל. למשל בשנת 1837, החריבה רעידה בעוצמה 6 את הערים צפת וטבריה, ובשנת 1927, רעידה שגם עוצמתה היתה 6, גרמה להרס רב בירושלים, רמלה וטבריה.

תארו לעצמכם מה יהיה היקף הנזק של רעידה חזקה יותר!

כחלק מניסיון הממשלה להגדיל את היצע הדירות החדשות, הרשויות המקומיות תומכות בביצוע פרוייקטים של התחדשות עירונית בדרך של תוכניות תמ"א 38.

היצע שוק הדירות החדשות ילך ויגדל, ככל שיותר פרוייקטים של תמ"א 38 יתבצעו, בעיקר בתוך הערים הוותיקות בהן אין קרקעות פנויות לבנייה.

להבדיל מערים כמו אשדוד, יבנה, ראשון לציון, אשקלון, פתח תקווה, ראש העין ואחרות, בהן יש שטחים פנויים לבנייה עתידית, במרכזי הערים תל אביב וגבעתיים אין שטחים ריקים לבנייה חדשה.

אחד היתרונות הגדולים של תמ"א 38 מעבר לחיזוק הבנין, הוא התוספת של דירות חדשות באזורים הכי טובים של העיר.

אם ניקח לדוגמא את העיר תל אביב, נוכל לראות שקרקעות פנויות קיימות בצפון העיר באזור הקרוב להרצליה, אולם במרכז העיר ובמיוחד באזור הקרוב לחוף הים, אין שטחים ריקים שבהם ניתן להקים שכונות חדשות.

כאן נכנסים לתמונה יזמים אשר יוזמים ובונים פרוייקטים איכותיים במיקומים הנדירים ביותר.

הקונה מקבל דירה חדשה בפריים לוקיישן, שלא היה יכול לקבל בשום דרך אחרת.

כיום, ביבשת אירופה מתרחשות שתי תופעות אשר עשויות לגרום לעשרות אלפי יהודים לעלות לישראל ולקנות דירה בארץ, רצוי עם קרבה לחוף הים. התופעה הראשונה היא מצב כלכלי קשה ביבשת, והשניה היא התפשטות האסלאם ברחבי הערים הגדולות. מספר המוסלמים באירופה עומד על עשרות מיליונים, ושיעור הילודה וההגירה יגדילו אותו בקצב מהיר.

בירות אירופה מוצפות בצעירים אסלאמיים, אשר הגיעו כמהגרי עבודה וכנראה יישארו שם ויקימו שם את ביתם, תוך התערבבות עם האוכלוסיה המקומית ועלייה ברמת הפשיעה.

מספר היהודים באירופה, כולל רוסיה, עומד על יותר מ 2 מיליון איש, ורק בצרפת חיים מעל ל 500,000 יהודים מול למעלה מ 6 מיליון מוסלמים. בעיר מרסיי עומד שיעור המוסלמים על כ – 25% מאוכלוסיית תושבי העיר. המצב הגיעו לרמה כזו ש 1 מכל 4 יהודים באירופה דיווח כי חווה אירוע אנטישמי כלשהו במהלך השנה האחרונה.

כעת התמונה הגדולה מתחברת לנו, וניתן לראות ביקוש הולך וגובר הן מצד תושבי חוץ והן מצד ישראלים מקומיים, לדירות חדשות במרכז תל אביב בסמוך לחוף הים.

האזורים המבוקשים במרכז תל אביב הינם ממערב לרחוב אבן גבירול, והכי מבוקשים הינם ברחובות הנמצאים במרחק הליכה של 5-10 דקות מחוף הים.

אזורים אלה מאופיינים באווירה של חו"ל, עם מגוון חנויות, בתי קפה ובעיקר כחול של ים בעיניים.

השקעה זו הינה השקעה שאין שניה לה, מכיוון שכבר לא מייצרים אדמה בסמוך לחוף הים של מרכז תל אביב. לאלה מכם המאמינים במוצר ייחודי זה של דירה חדשה באזור המדהים של חוף הים של תל אביב, כדאי לקול לקיחת משכנתא "נכונה", לצורך הפיכת הפנטזיה למציאות יומיומית.